29 Mayıs 2010 Cumartesi

Neden!?

Bu sene son senem okulumda..4 senelik üniversite maceramın sonuna geliyorum diye yarı sevinç yarı hüzün kaplı içim..Okul bitiyo.Meslek ve gelecek kaygısı okumaktan beter gelicek insana.Hissediyorum bunu şimdiden.Hele ki ders anlatımları bitip okula finaller için gidip gelirken hiç bitmese diye kendi kendime düşünüyorum.Keşke hep böyle ekmek elden su gölden laylaygoygoy vaziyetinde okula gitsek derslere girsek sınav zamanı da sınavlarımızı versek ne güzel olurdu di mi?

Güzel mi olurdu?..Tabi ki olmazdı.Hem de hiç olmazdı.Ben okulumdan "hayırlısıyla" bi mezun olabilsem bu sene başka da bi şey istemiyorum!

Dün Bakteri Genetiği denilen,özünde zevkli ve bi o kadar öğretici olan fakat fakat dersi veren hocası tarafından ekstra kasınç ve bi o kadar stres dolu bi final geçirdim..Daha doğrusu bölüm olarak geçirdik.

Tamam anlıyorum..Bazı hocaların tarzı bu.Hani ben en zorum,benim dersimden geçmek her baba yiğidin harcı değil gibi enteresan tripleri olabiliyo.Kabul! Ama neden bu durumu son sene son dönem son sınavlarına giren öğrencilere yapıyosun ki.Hele ki bu öğrenciler senin dersine azami bi şekilde devamlılık gösterip ağzından çıkan her kelimeyi her vurguyu yazıya dökerken..

Morali bozuk bi grup öğrenci hocanın yanına gittiğinde de bütten ya da tek ders ten geçen adam diplomayı çoktan haketmiştir gibi bi yorumla karşılaşınca varın gerisini siz düşünün..

Neden final sorularını özellikle ve itinayla tutturduğun notlardan ve hazırladığın dökümanlardan sormuyosun ki? Neden gereksiz kasmalara giriyosun ki? Neden onca insanın bunca emeğine,zamanına,uykusuna,psikolojisine yazık ediyosun ki?

Cidden bilemedim ben bunu!

P.S: Artık bu okuldan bi an önce mezun olabilmek istiyorum ben!!Lütfen...


İlug@

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder